Hakkımızda

1989 yılından beri Bandırma’da faaliyet göstermekte olan firmamız 1200 m  kapalı alanı olup; bünyesinde elektrik, mekanik, elektronik, AR-GE, pazarlama, proje birimlerini, bunların atölye ve depolarını barındırmaktadır.

İlk günden beri gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki uygulamalarımızı sürekli değişen teknoloji doğrultusunda yenileyerek sınırsız hizmet sunuyoruz. Kurmuş olduğumuz tesisleri değişen yeniliklerden sürekli olarak haberdar ediyor ve sistemlerini istekleri doğrultusunda değiştiriyoruz.

Yeni kurulacak olan sistemlerin analizinden projelendirilmesine, tasarımından montajına, sınırsız servis ve yedek parça ile size özel çözümler sunuyoruz.

Amacımız her geçen gün gelişen ve yenilenen teknolojileri kullanarak uluslar arası standartlara uygun verimli ve kaliteli üretim sağlayarak müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak, doğruluk ilkemiz ile başarıya birlikte ulaşmaktır.

Kurulduğumuz ilk günlerde Yem ve Un fabrikalarının elektrik pano ve montaj işlerini yapmaktaydık. İlk olarak elektrik atölyemizin yanına pano atölyemizi kurarak elektrik panosu imalatına başladık. Bu sayede kullanmış olduğumuz panoları uluslar arası standartlara taşıdık. Yerli imalata o günlerden beri değer vermekte olduğumuzdan pano atölyemizin ardından elektronik atölyemizi kurarak Fabrikalara seviye sensörü ve jet filtre timeri imalatına başladık.

1999 yılında Orta ölçekli örnek sanayi sitesindeki yerimize taşındığımızda AR-GE, Proje, Pazarlama bölümlerini de kurduk. "ABK" olarak markamızı tescil ettirdik ve www.abkelsan.com internet sitemizi açtık. Sitemizde ürünlerimizin tanıtımı ve bunların kullanım kitapçıklarını yayınladık.

Bilgisayarlı Dozaj Kantarları, Tavuk hane İklimlendirme Cihazları, Elektronik Torbalama Kantarları, Değirmen Besleyiciler, Galvaniz Silo Isı Kontrol Cihazları, Sürekli Seviye Ölçerler, Çarpma Kantarları, Bant Kantarları, Yağ kaplama sistemleri gibi konuya özel çözümler sunuyoruz. Elektro marketler için Reaktif Güç Kontrol Röleleri ve Ray Tipi Endüstriyel Kontrol Röleleri yapıyoruz. Yapmış olduğumuz birçok ürünümüz Modbus (RS-485) haberleşme yoluyla diğer sistemlerle haberleşebilmektedir.

Kısaca A’dan Z’ye tüm elektrik otomasyon işlerini yapmaktayız. İşler genelde şu aşamalardan geçer.   

  •           Teklif
  •           Projelendirme
  •           Saç Pano imalatları
  •           Pano montajı
  •           PLC ve PC programlarının yazılımları
  •           Saha elemanları ve kablo montajı
  •           Devreye alma ve Test
  •           Eğitim

Yerli yapmış olduğumuz imalatlar, PLC ve Scada sistemlerini kullanarak Otomasyonu oluşturmaktayız. Oluşturduğumuz otomasyon sistemleri açık yapıda olup her türlü haberleşme sistemine( İnternet, Kablosuz erişim v.s) bağlanabilmektedir. 

Bu güne kadar yapmış olduğumuz sistemlerin arkasında durmayı prensip edinerek, Yerli malı üretimimize de devam ederek ilerlemeye, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.  

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı